Komentarze              Archiwum wersji (wszystkie edycje)

Skopiowano ze stron roboczych projektu Wolne Podręczniki

(Przekierowano z Strona główna)
Włącz się w prace nad podręcznikami

Wolne Podręczniki to materiały edukacyjne przygotowywane przez nauczycieli i dostosowane do potrzeb czasów cyfrowej rewolucji. Wszystkie te materiały dostępne są za darmo, a na dodatek dzięki udostępnieniu na wolnej licencji można je bez przeszkód zmieniać i wykorzystywać do własnych potrzeb (dowiedz się więcej).


Edytorzy, graficy, matematycy, fizycy, geografowie, poloniści, korektorzy, informatycy...

Zobacz jak możesz włączyć się do naszej pracy.

Nie jesteś pewien jak możesz pomóc? Stwórz stronę ze swoim scenariuszem lekcji, podziel się uwagami w komentarzu (nie musisz nawet się logować), lub po prostu popraw literówki (wymaga logowania).

Obecnie pracujemy nad:

W najbliższym czasie planujemy start kolejnych grup. Odwiedzajcie nas często i zapiszcie się na biuletyn.Co to oznacza, że nasze podręczniki są "wolne"?
Są w Internecie i na papierze. Każdy może je pobrać, skopiować, powielić, wydrukować dla siebie albo dla całej klasy. Ale może też więcej: może je wzbogacać, włączyć się w prace nad kolejnymi edycjami, może na ich podstawie budować własne wersje i materiały. Możliwości są nieograniczone dzięki wolnym licencjom (dowiedz się więcej).
Co to jest wiki?
Wiki to rodzaj strony internetowej, którą można łatwo edytować bezpośrednio w przeglądarce, i to bez żadnego dodatkowego oprogramowania. Efekty zmian są widoczne od razu po ich zapisaniu. Zmiany może wprowadzać wiele osób, dlatego serwisy wiki najczęściej wykorzystuje się do wspólnej pracy przez sieć (dowiedz się więcej).