Matematyka

Edytuj
Komentarze              Archiwum wersji (wszystkie edycje)

Skopiowano ze stron roboczych projektu Wolne Podręczniki

Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki logo.gif
Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki jest patronem sekcji matematycznej projektu Wolne Podręczniki
Wolne podręczniki z matematyki
Aktualności


A więc chcesz pisać podręczniki do matematyki? Bardzo dobrze. Zapraszamy do współpracy. Na tej stronie znajdują się linki do najważniejszych informacji dla autorów.

Pracujemy nad podręcznikiem do gimnazjum

Pracujemy nad modułami podręcznika do pierwszej klasy gimnazjum - zobacz ich spis. Z planowanym rozkładem materiału na całe trzy lata zapoznasz się na stronie wykazu treści. Na stronie model modułu znajdziesz informacje, w jaki sposób pisać wybrany przez ciebie moduł. Jeśli nie chcesz pisać modułów od początku, ale chcesz nam pomóc, zobacz co jeszcze jest do zrobienia.

Moduły do korekty / Moduły do czytania

Gdy zobaczysz tu nazwę modułu, to, proszę, postaraj się go przeczytać krytycznie - nawet jeśli nie jesteś autorem. Zamieść swoje uwagi po stronie dyskusji do tego modułu. Jeśli nie jesteś zarejestrowany, to przyślij nam maila na adres matematyka@listy.wolnepodreczniki.pl

Liceum

Zaczynamy prace nad liceum. Przygotowujemy na razie wykaz treści z podziałem na wątki do trzech klas liceum.

Lista dyskusyjna

Podczas pracy komunikujemy się za pomocą emailowej listy dyskusyjnej. Możesz się na nią zapisać korzystając z prostego interfejsu list. Po zapisaniu się wyślij email na adres matematyka@listy.wolnepodreczniki.pl, by przywitać się z pozostałymi autorami.

Skład tekstu

Do zapisu reguł matematycznych korzystamy z systemu LaTeX - patrz Pomoc:Wzory matematyczne.

Linki

Grafika


Pomoc

Gdy czegoś nie wiesz, to poszukaj odpowiedzi w plikach pomocy. Jeśli odpowiedzi na swoje pytanie nie znajdziesz, to nie bój się zapytać! Wykorzystaj do tego forum!

wprowadzenie do LaTeX