Fizyka:Gimnazjum/Jak możesz włączyć się do naszej pracy

Edytuj
Komentarze              Archiwum wersji (wszystkie edycje)

Skopiowano ze stron roboczych projektu Wolne Podręczniki

Krok 1: Zarejestruj się na wiki

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pracować na wiki. Zarejestruj się podając prawdziwe dane, a najlepiej także od razu potwierdź swój adres email w celach komunikacyjnych. Podczas rejestracji musisz zaakceptować umowę praw autorskich. Przyjdzie ona do ciebie pocztą w wersji papierowej do podpisania w chwili, gdy twój wkład w projekt zacznie być znaczący.

Krok 2: Zorientuj się, co jest grane

Wolne Podręczniki to projekt otwarty dla wszystkich. Przed rozpoczęciem pracy dobrze jest odwiedzić stronę Kodeksu Postępowania, by zapoznać się z podstawowymi regułami. Większość podręczników dopiero czeka, aż ktoś zajmie się ich rozwojem! Tam, gdzie już trwają prace, zorientuj się, co zostało na wiki zrobione i jakie decyzje podjęto. Pamiętaj, że każda strona wiki ma swoją stronę dyskusji, na której omawia się jej zawartość, a bardziej ogólne rozmowy prowadzi się na forum.

Krok 3: Weź się do pracy!
Aby pomóc w naszym projekcie wcale nie musisz znać się na podręcznikach, choć to oczywiście zasadnicza sprawa.

Każda pomoc może się przydać. Potrzebni są też na przykład:

  • graficy do tworzenia ilustracji na podstawie szkiców oraz ulotek
  • korektorzy do sprawdzania tekstów
  • informatycy do obsługi serwisu i różnych elementów naszej infrastruktury (webmasterzy, administratorzy, programiści...)

Jeśli chcesz robić jedną z tych rzeczy lub zaproponować własny pomysł, który może pomóc w rozwoju i realizacji idei Wolnych Podręczników, to daj nam znać (tu są nasze dane kontaktowe)!

Bądź samodzielny/a, ale współpracuj z innymi. Jeśli widzisz gdzieś błąd - po prostu popraw go. Jeżeli widzisz, że nikt nie zajął się pisaniem interesującego cię modułu - po prostu zacznij go pisać. Zawsze najpierw pracuj, a dopiero potem debatuj.