Informacja o Wolnych Podręcznikach

Edytuj
Komentarze              Archiwum wersji (wszystkie edycje)

Skopiowano ze stron roboczych projektu Wolne Podręczniki

Wolne Podręczniki to materiały edukacyjne przygotowywane przez nauczycieli i dostosowane do potrzeb czasów cyfrowej rewolucji. Wszystkie te materiały dostępne są za darmo, a na dodatek dzięki udostępnieniu na wolnej licencji można je bez przeszkód zmieniać i wykorzystywać do własnych potrzeb.

Wszystkie nasze projekty powstają dzięki pracy setek wolontariuszy, którzy tak samo jak my wierzą, że dostęp do wiedzy powinien być prawem, a nie przywilejem, zaś szkoła powinna uczyć kreatywności i umiejętności niezbędnych w czasach społeczeństwa informacyjnego.

Będąc wolontariuszem zyskujesz realny wpływ na kształt materiałów edukacyjnych, z których na co dzień korzysta się w szkole. Możesz także zdobyć cenne doświadczenia poprzez udział w licznych szkoleniach: prawnych, informatycznych, dotyczących organizacji pracy w grupie i w organizacjach pozarządowych.

Praca nad podręcznikami prowadzona jest pod merytorycznym nadzorem specjalistów, dzięki oprogramowaniu typu wiki, umożliwiającemu jednoczesną, masową współpracę setek wolontariuszy za pośrednictwem internetu. Finalne wersje podręczników przejdą rygorystyczny proces redakcyjny i recenzencki oraz będą podlegały standardowej procedurze akceptacji przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.