Fizyka

Edytuj
Komentarze              Archiwum wersji (wszystkie edycje)

Skopiowano ze stron roboczych projektu Wolne Podręczniki

Dispersion prism.jpg

Fizyka
Aktualności
  • Chcesz pisać podręczniki do fizyki?
  • Masz materiały dydaktyczne, którymi chcesz się podzielić na zasadach wolnych licencji?

Bardzo dobrze. Zapraszamy do współpracy. Na tej stronie znajdują się linki do najważniejszych informacji dla autorów. Jeśli chcesz się włączyć do pracy, masz jakieś uwagi lub znalazłeś błąd:

Podręcznik

Pracujemy nad podręcznikiem do gimnazjum.

Ustaliliśmy rozkład materiału, program nauczania oraz model modułu (rozdziału). Zobacz w czym możesz pomóc.

Pracujemy według nowej podstawy programowej, która zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji z 23 grudnia 2008 roku weszła w życie we wrześniu 2009 roku i obowiązuje od roku szkolnego 2009/2010.

Grafika

Przy pisaniu podręcznika, potrzebna nam jest pomoc przy tworzeniu ilustracji, wyszukiwaniu fotografii dostępnych na wolnych licencjach, składzie tekstu. Zobacz w czym mozesz pomóc.

Spotkania

Serdecznie zapraszamy na spotkania nauczycieli fizyki, wolontariuszy i wszystkich osób zainteresowanych naszym projektem. Odbędą się one 27.02.2009 i 6 marca (sobota godz. 10) w siedzibie Fundacji Nowoczesna Polska przy ulicy Marszałkowskiej 84/92 lok.125 w Warszawie.

Zapraszamy do współpracy, zostań autorem i włącz się w tworzenie podręcznika!!! Chętnych do uczestniczenia w spotkaniu prosimy o kontakt z koordynatorem: Kuba.Wagner@wolnepodreczniki.pl.

Dyżury

Ustaliliśmy termin dyżurów: Środa od godziny 14 do 18. W tym terminie każdy kto ma jakieś pytanie, chciałby porozmawiać o dalszej pracy, podszkolić się z metod pracy w środowisku wiki czy załatwić dowolną inną sprawę (na przykład wpaść na kawę) jest mile widziany. Oczywiście możemy się też spotkać w dowolnym innym terminie, najlepiej po kontakcie mailowym albo telefonicznym. Zapraszamy!

Pomoc

Gdy czegoś nie wiesz, to poszukaj odpowiedzi w plikach pomocy. Jeśli odpowiedzi na swoje pytanie nie znajdziesz, to nie bój się zapytać!

Do zapisu wzorów korzystamy z systemu LaTeX - patrz Pomoc:Wzory matematyczne lub przeczytaj wprowadzenie do LaTeX'a.